Sezóna 2013 - 2014

Neděle 6. Července 2014

Turnaj ve Zdíkově

O prvním červencovém víkendu jsme obnovili již skoro zašlou tradici a mužstvo našich mužů, společně s několika nejvěrnějšími fanoušky a přáteli jabkenické kopané, vyrazilo do Zdíkova na Šumavu. Tam jsme se zúčastnili fotbalového turnaje za účasti dalších tří mužstev.

Byli to týmy: TJ Sokol Zdíkov „A“ (okresní soutěž), TJ Sokol Zdíkov výběr hráčů staré gardy a příchozích, TJ Hraničář Borová Lada (okresní soutěž). Naši hráči nezklamali a i po dlouhé cestě a ještě náročnější aklimatizaci, kterou způsobila vysoká nadmořská výška a řídký vzduch nakonec obsadili celkově druhé místo, když v prvním zápase porazili domácí  „A“ mužstvo 2:0 brankami Dana Hlaváče. Ve finále jsme už ale nestačili na starou gardu domácích, které jsme podlehli 1:2, když naší branku vsítil stoper Lukáš Guláš Havlát.

Celkový dojem z vydařeného zájezdu byl velmi dobrý a již se všichni těšíme, až napřesrok dorazí naši zdíkovští kamarádi, k nám do Jabkenic.

Tohoto výjezdu na dalekou Šumavu se zúčastnilo i nově tvořící se družstvo cyklistických nadšenců amatérů ve složení Olda Mates, Jarda Červinka a Miloš Šony Jiránek a nesmíme zapomenout na sólo cyklistu Martina Kubína, který taktéž objevoval krásy šumavských hvozdů.

Pátek 20.června 2014
Stará garda Sokol Jabkenice – Stará garda Sokol Pěčice  2:5

Sobota14.června.2014
TJ FC Nemyslovice – Sokol Jabkenice  2:0  (2:0)

V posledním zápase se již našemu mužstvu nepodařilo bodovat, ale i přes prohru je jarní část sezóny vnímána jako úspěšná, protože jsme se dokázali vyhnout poslednímu sestupovému místu. Dík patří všem hráčům, kteří se na tomto podíleli, ale i divákům, kteří stáli při nás.

Branky: Vonášek Petr 2; Rozhodčí: Mucek Martin; ŽK: Živec Martin - Kubín Martin

Pátek 13.června 2014
Stará garda sokol Jabkenice – SDH Smilovice  7:4

TJ SOKOL JABKENICE zve všechny příznivce fotbalu na ,,srandamač'' mezi Starou gardou Jabkenic a SDH Smilovice. Utkání se odehraje v pátek 13.6. 2014 od 18:30 hod na hřišti v Jabkenicích.

Sobota 7.června 2014

Sokol Jabkenice – FC Horky nad Jizerou „B“  4:2  (2:2)

V utkání šlo oběma mužstvům o hodně. Hosté z Horek pomýšleli na celkové třetí místo v tabulce a my jsme nechtěli dopustit, aby se na nás bodově dotáhlo mužstvo Katusic v případě našeho zaváhání. Zápas začal podle očekávání opatrně z obou stran. Netrvalo ale dlouho a začali jsme být lepším týmem. Jen proměňování šancí je stále naše slabina. Ve 25.minutě hosté však udělali chybu a Dan Hlaváč nekompromisně zavěsil. Poté hosté přidali a vyrovnali a vzápětí šli dokonce do vedení. Ve 45.minutě ale Dan Hlaváč po samostatné akci vyrovnal. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu 2:2. Druhý poločas naše mužstvo dřelo, ale dlouho to vypadalo na remízu. Až v 72.minutě jsme zahrávali přímý volný kop a Dan Hlaváč se opět nemýlil. To už hosté hráli o deseti hráčích po vyloučení. Čtvrtou branku vstřelil před samotným závěrem zápasu opět Dan Hlaváč a pečetil naše vítězství. Při závěrečné děkovačce skvělým divákům si největší aplaus zasloužil střelec Dan Hlaváč, brankář Mára Havlát, který svými zákroky několikrát mužstvo podržel, Honza Hendrych, který hýřil aktivitou a měl snad dvoje plíce a Honzík Havlát, ten svou nenápadnou, ale velmi efektivní hrou deptal soupeře a odebíral soupeři jeden míč za druhým. Bylo by ale nespravedlivé vyzdvihovat jednotlivce, protože celý tým hrál na hranicích svých možností a kolektivní výkon nakonec slavil úspěch. Třetí třída je pro tento rok zachráněna, protože Katusice nás v tabulce již nemohou předstihnout. Po podzimu, kdy našemu týmu mnoho lidí nevěřilo, je to skoro jako malý zázrak.

Branky: Hlaváč Daniel 4 - Bahník Lukáš, Jarolím Martin; Rozhodčí: Navrátil Pavel; ŽK: Hlaváč Daniel - Bahník Lukáš, Čejka Jan; ČK: 0 - Čejka Jan

Sobota 31.května 2014

Sokol Jabkenice – TJ Sokol Katusice  1:0  (0:0)

Důležité utkání o poslední místo v tabulce bylo od začátku dost nervózní. Obě mužstva si uvědomovala, že jde o hodně a na hře to bylo znát. Naši hráči byli sice aktivnější a soupeře přehrávali, ale do šancí nás soupeř nepouštěl. I proto skončil první poločas bez vstřelené branky na obou stranách. Po změně stran se hosté zlepšili a začali být nebezpeční. V 75. Minutě nám nebyla uznána vstřelená branka pro domnělý ofsajd a to naše hráče ještě víc povzbudilo. Dále jsme se tlačili před branku soupeře, až byl v pokutovém území faulován Petr Janák a z následného pokutového kopu se Dan Hlaváč nemýlil. Jednogólové vedení jsme již do konce zápasu s přehledem udrželi a mohli jsme se radovat z dalších bodů. Ve třetím utkání v řadě jsme bodovali a doufejme, že tuto sérii prodloužíme i příští víkend pro soupeři z Horek. Tříbodový zisk z tohoto zápasu by nám již zaručil setrvání ve třetí třídě. Přijďte povzbudit naše hráče a vytvořte opět skvělou atmosféru, jako v tomto zápase.

Branky: Hlaváč Daniel; Rozhodčí: Mucek Martin, Bišický Václav, Bezucha Jan; Delegát: Paulus Martin; ŽK: Havlát Lukáš - Valeš Václav, Světlík Petr, Hanoušek Petr

Neděle 25.května 2014

SK Ledce – Sokol Jabkenice  1:1  (1:0)

Vyrovnané utkání ve kterém se v prvním poločase domácí dostali do vedení. Branka padla opět po sérii chyb a naší málo důrazné hře ve středu hřiště. Naši hráči bojovali, ale nevytvářeli si šance, ze kterých by ohrozili Ledeckou branku. V druhém poločase jsme se zlepšili a začali jsme domácí přehrávat. Výsledkem byla vyrovnávací branka z kopačky Ondry Šťastného. Další gól již nepadl a utkání skončilo remízou. Po vítězství v minulém kole je to další důležitý bod, který jsme získali a konečně se odpoutali ze dna tabulky. V sobotu nastoupí naši hráči k velmi důležitému utkání s Katusicemi, kdy se s velkou pravděpodobností bude hrát o konečné poslední místo v tabulce. Přijďte naše hráče povzbudit, aby body z tohoto zápasu zůstaly doma.

Branky: Fuksa Jakub - Šťastný Ondřej; Rozhodčí: Stejskal Jaroslav; ŽK: Zachař Milan, Kaňka Jan, Blažek Petr - Havlát Jan, Hlaváč Daniel, Havlát Lukáš, Hendrych Jan

Sobota 17.května 2014

Sokol Jabkenice – TJ Sokol Struhy  1:0  (0:0)

Pohledné utkání, ve kterém byli naši hráči lepším týmem rozhodl ve druhém poločase jedinou brankou zápasu Dan Hlaváč. Utkání velmi dobře řídil rozhodčí Bezucha.
Branky: Hlaváč Daniel; Rozhodčí: Bezucha Jan; Delegát: Houška Josef; ŽK: Kubín Martin - Bucek Patrik, Kraus Ondřej, Strejček Filip

Neděle 11.května 2014

TJ Sokol Kochánky – Sokol Jabkenice  1:0  (0:0)

Vyrovnané utkání ne příliš valné úrovně pro sebe rozhodli domácí v druhém poločase, kdy byla proti našemu mužstvu odpískaná penalta, kterou viděl asi jen rozhodčí Grešo. Domácí tým nabídky využil a šťastně zvítězil.
Branky: Lasák Lukáš; Rozhodčí: Grešo Vilém; ŽK: Mach Tomáš, Křivánek Milan, Rybín Jan, Urban Milan - Šťastný Ondřej, Láska Lukáš, Kubín Martin, Hlaváč Daniel, Hendrych Jan

Pátek 9.května 2014

Stará garda Sokol Jabkenice – hasiči Semčice  8:4

Pohledný zápas, který snesl ty nejpřísnější kritéria byl okořeněn spoustou branek. Všichni hráči ze sebe vydali maximum a po právu byli oceněni potleskem na otevřené scéně.

SOKOL JABKENICE zve všechny příznivce fotbalu na ,,srandamač'' mezi Starou gardou Jabkenic a SDH Semčice. Utkání se odehraje v pátek 9.5. 2014 od 17:00 hod na hřišti

Sobota 3.května 2014

Sokol Jabkenice – SK Bezno-Sovinky „A“  3:4  (1:3)

Začátek zápasu byl jako věrná kopie zápasu z minulého týdne v Chotětově. Po 25 minutách jsme prohrávali 0:3 a zápas se zdál být ztracen. Hra byla sice vyrovnaná, ale chyby v naší obraně byly velké. Soupeř se dostal do tříbrankového vedení celkem v poklidu a ani nemusel vynaložit mnoho úsilí. Těsně před koncem prvního poločasu jsme snížili z rohového kopu zásluhou Kamila Kosa. Do druhého poločasu vstoupilo naše mužstvo jako vyměněné a soupeře jsme přehrávali. Jen v koncovce se jako již tradičně nedařilo. Druhou naší branku vstřelil Vladislav Andronov a to už jsme na hřišti jednoznačně kralovali. Kdybychom využili stoprocentní šanci, když Dan Hlaváč šel sám na bránu, ale bohužel neproměnil, mohl se zápas vyvíjet jinak. Z protiútoku, opět po chybě jsme inkasovali po čtvrté a zdálo se být rozhodnuto. Hráči však i za tohoto stavu neubrali a odměnou jim byl třetí gól, který vstřelil Petr Janák. Na zvrat to ale již nestačilo. Po zápase si naši hráči i přes prohru zasloužili potlesk skalních fanoušků.

Branky: Kos Kamil, Janák Petr, Andronov Vladislav - Novák Václav 2, Podzimek Miroslav, Šišpela Jan; Rozhodčí: Moc Zdeněk; ŽK: Hlaváč Daniel, Hendrych Jan - Novotný Zdeněk, Koníček Tomáš

Sobota 26.dubna 2014

TJ Sokol Chotětov „A“ – Sokol Jabkenice  7:1  (6:0)

Po domácí remíze se Zdětínem byli naši hráči odhodláni k co nejlepšímu výkonu i na půdě výborně hrajícího Chotětova. Samotný začátek nám však nevyšel a soupeř nás posadil zpět na zem. V 15.minutě byl stav 3:0 a bylo po zápase. Do šaten šli obě mužstva za stavu 6:0 a schylovalo se k našemu debaklu. Ten však naštěstí nepřišel. Domácí se spokojili s jasným vedením a naše mužstvo alespoň z části začalo dodržovat taktiku, která byla určena před zápasem.

Branky: Buryán Petr 2, Barančok Luděk, Kořínek Ladislav, Rusiňák Michal, Vaňousek Ondřej, Kern Patrik - Havlát Lukáš; Rozhodčí: Šebela Jiří; Delegát: Tiller Milan; ŽK: Rusiňák Michal, Kořínek Ladislav - Hendrych Jan

Sobota 19.dubna 2014

Sokol Jabkenice – FK Zdětín  1:1  (0:1)

V zápase byli hosté jasným favoritem. Mluvilo o tom jak postavení v tabulce, tak i podzimní debakl na hřišti ve Zdětíně. Samotný zápas však měl úplně jiný scénář. Naši hráči hráli, tak jak bychom je chtěli vidět hrát a soupeři se vyrovnali ve všech činnostech, nebo je i převyšovali. Hosté se sice dostali šťastně do vedení, když vstřelili branku přímo z rozehrání rohového kopu, ale náš tým dále hrál svojí hru a zaslouženě vyrovnal. Nebýt nerozhodnosti v koncovce, mohli jsme pomýšlet i na tři body. Šance na to rozhodně byli.

Branky: Forejt Zdeněk - Bambuch Miroslav; Rozhodčí: Navrátil Pavel; ŽK: Kos Kamil - Vaňousek Josef, Husák Martin

Sobota 12.dubna 2014

SK Skalsko „A“ – Sokol Jabkenice  4:0 (1:0)

Na horké půdě ve Skalsku jsme zahráli to na co asi v současné době máme. Domácí šli rychle do vedení a prakticky celý zápas diktovali tempo zápasu. Výsledek odpovídá předvedené hře.

Branky: Flodrman Petr 2, Vocásek Pavel, Kvajsar Michal; Rozhodčí: Švarc Zdeněk; ŽK: Koutný Lukáš - Šťastný Ondřej, Andronov Vladislav, Kos Kamil

Sobota 5.dubna 2014

Sokol Jabkenice – Sokol Žerčice  1:2   (1:2)
V prvním jarním utkání byl soupeř po celý první poločas aktivnější a po zásluze byl ve vedení. V druhém poločase hráli naši hráči již lépe, ale ani oproti oslabenému soupeři nedokázali vyrovnat.

Branky: Havlát Lukáš - Kredba Petr, Kulas Radek; Rozhodčí: Chrastina Petr; ŽK: Havlát Lukáš, Kos Kamil, Hendrych Jan - Kulas Radek, Legner Ladislav, Hanuš Milan, Kaláb Pavel; ČK: 0 - Kaláb Pavel

Neděle 3. listopadu 2013

TJ Sokol Katusice - Sokol Jabkenice   0:2  (0:0)

Až na poslední pokus v podzimní části soutěže se podařilo našemu celku vyhrát. Vítězství bylo zcela zasloužené a jen špatná koncovka našich střelců zabránila ještě většímu rozdílu ve skóre. Před jarní částí soutěže máme co zlepšovat, ale všichni věří, že se zlepšenými výkony posuneme v tabulce výš.

Branky: Boubín Václav, Andronov Vladislav; Rozhodčí: Dragoun Radek; ŽK: Mareš Petr, Jurička Jiří, Světlík Petr, Knot Martin- 0

Sokol Jabkenice - SK Ledce 0:0  (0:0)

V derby zápase s Ledcemi jsme již konečně chtěli ukončit dlouhou sérii bez bodu, ale i vstřelit gól. První se podařilo, druhé zatím nikoli. Zápas byl od první minuty vyrovnaný, bez šancí na obou stranách. Hrálo se převážně uprostřed hřiště. Konečná remíza je zasloužená. Zápas velmi dobře řídil rozhodčí Svoboda.

Sobota 19. října 2013

TJ Sokol Struhy - Sokol Jabkenice 1:0  (0:0)

Do tohoto utkání vstupovali domácí jako jasný favorit, ale průběh zápasu tomu nenasvědčoval. Naši hráči odvedli výborný výkon a domácím byli více než vyrovnaným partnerem. Bojovnost a týmový výkon, které jsme v posledních zápasech u našich hráčů postrádali, byli tentokrát našimi přednostmi. V určitých pasážích zápasů jsme diktovali tempo my. Jen naše nemohoucnost v koncovce nás připravila o první body v soutěži. Jediný gól zápasu padl v 95.minutě po rohovém kopu domácích. Kdyby jinak výborně pískající rozhodčí Lafek, nastavil jen tři minuty, které avizoval předem, mohl zápas skončit zaslouženou remízou. Výkon mužstva se ale oproti předcházejícím zápasům diametrálně zlepšil. Doufejme, že v tomto trendu budeme pokračovat i příští zápas. Za domácí v tomto zápase nastoupili i dva hráči, kteří jsou ve Struhách na hostování (Jarda Michal a Ondra Kraus). Oba se však v zápase neprosadili a střídal

Branky: Náhlovský Jiří; Rozhodčí: Lafek David; ŽK: Bucek Patrik, Kraus Ondřej - Kubín Martin, Boubín Václav

Sobota 12. října 2013

Sokol Jabkenice - TJ Sokol Kochánky  0:3  (0:1)

Soupeř z Kochánek byl v tabulce dva body před námi, tudíž tento zápas byl pro nás naprosto klíčový. Ukázalo se ale, že v současné době jsme na posledním místě tabulky naprosto zaslouženě. Hosté byli opět produktivnější a zcela po zásluze vyhráli. Nezbývá nám tedy nic jiného než zmobilizovat všechny síly a pokusit se v posledních třech podzimních kolech konečně bodovat. První příležitost k tomu budou hráči mít již příští víkend na hřišti ve Struhách.

Branky: Bambuch Miroslav 2, Feri Martin; Rozhodčí: Brodský Luboš; ŽK: Havlát Jan - Bambuch Miroslav, Haspeklo Jan

Sobota 5. října 2013

SK Bezno Sovinky „A" - Sokol Jabkenice  7:0  (4:0)

Jednoznačná záležitost prvního v tabulce s posledním. Domácí tým neměl s naším mužstvem moc práce a pohodlně zvítězil. Náš celek složený v tomto zápase převážně z náhradníků se sice snažil, ale to je málo. Od větší pohromy nás zachránil v brance výtečný Marek Havlát.

Branky: Šišpela Jan 2, Kolařík Martin, Podzimek Miroslav, Novák Ondřej, Novák Václav, vlastní; Rozhodčí: Dragoun Radek; ŽK: 0 - Havlát Marek, Havlát Jan, Dědina Filip

Sobota 28. září 2013

Sokol Jabkenice - TJ Sokol Chotětov „A"  0:6  ( 0:4)

Další zápas, ve kterém jsme jen přihlíželi, co udělá soupeř. Naši hráči byli za soupeřem ve všem pozadu a hlavně nebyli důrazní a chyběl pohyb.  Naše situace začíná být při pohledu na tabulku kritická.

Branky: Linek Jiří 2, Buryán Petr, Pečenka Jan, Kubín Jiří, Křivohlávek Jiří; Rozhodčí: Švarc Zdeněk; ŽK: Hendrych Jan - Rusiňák Michal

Sobota 21. září 2013

FK Zdětín - Sokol Jabkenice  9:0  (4:0)

Na tento zápas nastoupilo naše mužstvo oproti minulým zápasům v hodně pozměněné sestavě a na hřišti to bylo vidět. Domácí s námi neměli slitování a výsledkem byl debakl, který naše mužstvo ještě nezažilo.

Branky: Husák Martin 3, Došlý Lukáš 2, Bůžek Jakub 2, Richtr Tomáš 2; Rozhodčí: Bezucha Jan; Delegát: Tiller Milan; ŽK: Bůžek Jakub - Hendrych Jan

Sobota 14. září 2013

Sokol Jabkenice - SK Skalsko „A"  0:3  (0:2)

Hra našeho mužstva nebyla nejlepší a proto je výsledek celého zápasu spravedlivý. Hosté nás převyšovali prakticky ve všech činnostech a zaslouženě zvítězili.

Branky: Flodrman Václav, Flodrman Petr, Vyšohlíd Jiří; Rozhodčí: Brodský Luboš; ŽK: Kos Kamil, Kubín Martin, Boubín Václav, Andronov Vladislav - Flodrman Petr, Vocásek Pavel, Kumbera Karel; ČK: Kubín Martin - 0

Neděle 8. září 2013

TJ Žerčice  - Sokol Jabkenice  3:2 (2:2)

Ani ve třetím zápase nedosáhlo naše mužstvo na kýžené body. Přestože jsme v zápase dvakrát vedli, nadějný výsledek jsme neudrželi a vítězství v tomto derby slavil soupeř.

Branky: Hlaváč Daniel 2, Kredba Petr - Roleník Jaroslav, Boubín Václav; Rozhodčí: Stejskal Jaroslav; ŽK: Bucek Martin - Boubín Václav, Kubín Martin, Havlát Václav

Sobota 31. srpna 2013

Sokol Jabkenice - TJ FC Nemyslovice  0:1 (0:0)

Vyrovnané utkání, ve kterém dlouho vydržel vyrovnaný stav. Hrál se otevřený fotbal se šancemi na obou dvou stranách. Jediná branka padla po naší chybě a celý zápas rozhodla.

Branky: Kunst Ondřej; Rozhodčí: Pažout Petr

Neděle 25. srpna 2013

FC Horky nad Jizerou „B" - Sokol Jabkenice  3:2

Na hřišti nováčka III. třídy jsme čekali těžké utkání a průběh zápasu tomu také nasvědčoval. Zápas jsme nezačali vůbec dobře, když už v první minutě jsme po sérii několika chyb prohrávali 1:0. Poté se hra vyrovnala a naši borci zjistili, že kombinací a přesnými přihrávkami lze domácí přehrát. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Po přesně rozehraném rohovém kopu zapadl míč až za překvapeného domácího brankáře. Druhý gól jsme přidali zásluhou Václava Boubína, který dostal přesnou přihrávku za obranu a s přehledem zavěsil. Domácí však ještě do poločasu stav srovnali. Ve druhém poločase se hrála vyrovnaná partie s mnoha vyloženými šancemi na obou stranách. Ty však nebyly proměněny a vypadalo to, že se oba celky rozejdou zaslouženou remízou. Bohužel však přišla poslední minuta zápasu a další hrubá chyba našeho mužstva. Na gól v samotném závěru jsme již nedokázali odpovědět. Předvedený výkon našeho mužstva byl ale příslibem pro další domácí utkání, které se uskuteční poslední prázdninový den na hřišti v Jabkenicích od 17:00. Přijďte naše kluky povzbudit, bude na co koukat.